מה חשוב שתדעו על ביטוח לרכב?

מה חשוב שתדעו על ביטוח לרכב?

חבילת ביטוח

אם הגיע הזמן לחדש את ביטוח הרכב שלכם, יש מספר דגשים שחשוב שתכירו רגע לפני בחירת הביטוח שיוכלו לסייע לכם לחסוך כסף ולערוך השוואה יעילה ואידיאלית.

עם התפתחות הטכנולוגיה, כיום ניתן לרכוש ביטוח לרכב גם מהכורסא בבית, באמצעות מסירת מספר פרטים אישיים ניתן לקבל הצעת מחיר ולשמוע על הפרטים השונים בשיחת טלפון פשוטה.

הכירו את סוגי ביטוחי רכב

ישנם 3 סוגי ביטוח רכב:

ביטוח חובה – הביטוח הבסיסי שכולם חייבים שיהיה להם המכסה מקרים של פגיעות גופניות של הנהג והנוסעים ברכב ושל הולכי רגל המעורבים בתאונה.
ביטוח מקיף -כולל מגוון אירועים כמו הנזק שהרכב סופג בתאונה, מצב של גניבת הרכב, ועוד.
ביטוח צד ג' – מכסה נזק שנגרם לצד שלישי על ידי הרכב שלכם.

איך לדעת איזה ביטוח מתאים לי?

אם יש לכם רכב יוקרה, ישנו ביטוח רכבי יוקרה עם אלמנטים ייחודים לרכב מסוג זה. במידה ויש לכם רכב סטנדרטי, נסו לענות על השאלות הבאות וכך תוכלו להתמקד בביטוח המתאים לכם ביותר: כמה נהגים נוהגים על הרכב והאם ישנם נהגים צעירים?, באיזו תדירות יוצא לכם לנהוג על הרכב ועוד.

מה משפיע על מחיר ביטוח הרכב?

ישנם מספר גורמים העשויים להשפיע על מחיר ביטוח הרכב כמו למשל: השווי של הרכב כיום, שנת הייצור שלו, סוג הרכב, רמת המיגון ואמצעי הבטיחות שלו, מספר הנהגים שינהגו על הרכב, גיל הנהג, וותק על הכביש ורקע התביעות הקודמות.
חשוב שתשימו לב לנושא ההשתתפות העצמית, לעיתים הפוליסה יכולה להישמע אטרקטיבית אך זאת מכיוון שההשתתפות העצמית במקרה של תאונה גבוה. יש חברות המציעות גובה השתתפות עצמית קבוע שלא משתנה בין מקרה למקרה.

בצעו השוואת מחירים

גם אם אתם שנים נמצאים באותו ביטוח לרכב, חשוב לבצע סקר שוק ולהתעדכן במחירים השונים. יכול להיות שישנם הצעות הרבה יותר משתלמות ממה שיש לכם כרגע ואתם לא מודעים לכך כי נשארתם נאמנים לאותה חברה. בצעו השוואת מחירים וזכרו כי כלום לא חקוק בסלע וכי המחיר הזה נתון למשא ומתן, נסו להתמקח ולהוריד במחיר בכך שתציגו את המחירים השונים שקיבלתם מהמתחרים, דבר שיפעיל לחץ על חברת הביטוח ובכך תקבלו מחיר אטרקטיבי שיענה על הצרכים שלכם.
ישנם פרמטרים שונים כמו גובה ההשתתפות העצמית, איכות החברות, השירות ועוד פרמטרים ששונים מחברה לחברה לכן חשוב לבצע את ההשוואה כדי להיות בראש שקט ובטוח.

תוספות אפשריות לפוליסת הביטוח

ישנם תוספות שונות שניתן להוסיף לחבילה הביטוי כמו למשל:
אופציית ביטוח "כל נהג" שמאפשרת לנהגים נוספים לנהוג ברכב.
רכב חלופי – הכיסוי הביטוחי יכלול אופציה של רכב חלופי במקרה והרכב נגנב או ניזוק בתאונה.
כיסוי לגרירה – מאפשר כיסוי לעלויות הגרירה ושירותי דרך במקרה שהרכב נתקע באמצע הדרך.

הוסיפו תגובה קטנה..

פוסטים אחרונים

הרשמה לניוזלטר

גלילה לראש העמוד